Filmy artysta, kompozytor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje artysta, kompozytor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ennio

7,9
Ennio jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.
Film biograficzny o Czesławie Niemenie, piosenkarzu, kompozytorze i multiinstrumentaliście, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Okazją do jego realizacji stała się 10. rocznica śmierci charyzmatycznego artysty, zmarłego w styczniu 2004 roku. W filmie wykorzystano wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na życie Niemena. Opowiadają o nim barwnie członkowie jego rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy, dziennikarze muzyczni – w sumie ponad 50 osób – a wszystko to na tle meandrów polityki kulturalnej PRL-u, odpowiedzialnej za zmienne losy jego kariery i recepcji jego twórczości w zależności od sympatii ówczesnych władz i krytyki.
Gdy społecznie nieprzystosowany kompozytor Toon staje się internetową sensacją, musi nauczyć się funkcjonować w koszmarnym dla niego świecie show biznesu.


Krótki dokument z programu „Pierwszy Dokument” z działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studia Munka. Doceniony na wielu zagranicznych festiwalach filmowy portret kompozytora Stanisława Radwana. Ten jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki teatralnej i filmowej w Polsce, pracuje właśnie nad muzyką do spektaklu. Tworząc ją, wykorzystuje realne dźwięki, takie jak: szepty, krzyki, kroki, szmery. Metodę tę rozwija od czasu studiów w Paryżu i uczestnictwie w legendarnej Le Groupe de recherches musicales.
Agnieszka Lipiec-Wróblewska zainspirowana odkrytymi przez Piotra Witta tragicznymi aspektami życia Chopina, przedstawia w swojej sztuce obraz szerzej nieznany: wnikliwy portret psychologiczny człowieka, który musi zmierzyć się z biedą, niepewnością, poczuciem niespełnienia i upokorzenia, a także szalejącą na ulicach Paryża cholerą, wojną domową we Francji i konsekwencjami upadku Powstania Listopadowego. Fryderyk to opowieść o pierwszych miesiącach pobytu polskiego kompozytora w Paryżu, gdzie długo bezskutecznie próbował wedrzeć się na salony. Wątkiem równoległym w spektaklu jest współczesna historia młodej pianistki Adeli, która poprzez tropienie losów Chopina odkrywa prawdę o okolicznościach, w jakich objawił się paryskiej elicie wielki talent genialnego muzyka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…