Filmy relacja brat-brat, relacja matka-córka, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja brat-brat, relacja matka-córka, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Do pięknej rezydencji Kyle'a, handlarza diamentów (Nicolas Cage) włamują się neurotyczni przestępcy, terroryzując jego żonę (Nicole Kidman) i córkę (Liana Liberato). Czekają ich jednak trudniejsze negocjacje niż mogli się spodziewać, ponieważ Kyle jest doświadczony w trudnych rozmowach z klientami i wykorzystuje zdolności manipulacji przeciw swoim oprawcom.
Serial młodzieżowy "Joan z Arkadii" opowiada o przygodach typowej nastolatki - Joan Girardi. Życie zmusiło jej rodzinę do przeprowadzki do Arkadii, kiedy ojciec Joan, Will, otrzymał tam posadę komendanta policji. Jej brat, Kevin, miał wypadek samochodowy, w wyniku którego został sparaliżowany i musi poruszać się na wózku. Jej matka, Helen, pracowała jako nauczycielka sztuki. Dziewczyna ma jeszcze młodszego brata, Luke'a, który jest geniuszem. Życie Joan komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zaczyna rozmawiać z Bogiem. Bóg spotyka się z Joan pod różnymi postaciami - raz jest jej kolegą ze szkoły, innym razem małą dziewczynką. Joan otrzymuje od Niego zadania do wypełnienia, które nie zawsze są dla niej w pełni jasne, dlatego nie zawsze jest chętna do ich wykonywania. Z czasem dziewczyna uczy się, że zadania mają sens, a dzięki ich realizacji może pomóc nie tylko swoim bliskim, ale również obcym osobom. Dzięki zadaniom, które zleca jej Bóg, Joan doprowadza m.in. do pojednania brata i ojca, ratuje życie koleżance, wyzwala w innych ich najlepsze, skrywane cechy. Wkrótce Joan aklimatyzuje się w Arkadii, polepsza swoje relacje z rodziną, rozwija przyjaźnie i buduje własną osobowość.


Testament

6,7
Film będący przestrogą co niesie ze sobą wojna jądrowa na przykładzie mieszkańców małego, amerykańskiego miasteczka.
Dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach. Jako trener i mentor, Walter Gretzky (Tom McCamus) miał wielki wkład w rozwój talentu swojego ukochanego syna Wayne'a - wspaniałego i sławnego hokeisty. Dobra passa rodziny kończy się jednak krótko po 53. urodzinach Waltera, kiedy to mężczyzna miał wylew. Zdarzenie to pociągnęło za sobą w skutkach to, iż Walter stracił pamięć. Wśród utraconych wspomnień są również te dotyczące wspaniałej kariery syna i jego własnej roli w osiągnięciach Wayne'a. Niezależny i samowystarczalny dotąd Walter musi zmienić swoje nastawienie do otoczenia i pozwolić sobie na przyjmowanie pomocy żony i dorosłych dzieci.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Opowieść o trzypokoleniowej rodzinie Mostowiaków. Seniorzy rodu – Barbara i Lucjan Mostowiakowie wiodą szczęśliwe życie, na ogół pozbawione kłótni i nieszczęść, lecz ich dzieciom układa się różnie. Głównym wątkiem serialu jest oczywiście tytułowa miłość.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…