Filmy śmierć, wywiad

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, wywiad. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Blackfish

7,2
PRZYJACIEL. WYRZUTEK. ZABÓJCA. Hipnotyzujący thriller psychologiczny o wielorybie-zabójcy, to pierwszy film od czasów GRIZZLY MANA, pokazujący, jak natura może się zemścić na człowieku, gdy znajdzie się na granicy swoich możliwości. Blackfish opowiada historię Tilikum, morderczego wieloryba, który będąc w niewoli zabił kilka osób. Reżyser-producent Gabriela Cowperthwaite zestawia szokujący materiał i emocjonalne wywiady, które ukazują niezwykłą naturę morskiego stworzenia, okrutne traktowanie gatunku w niewoli, życie i utratę trenerów i presję nałożoną przez intratny przemysł parków morskich. Szokujące, nigdy wcześniej niepublikowane, przykuwające uwagę materiały filmowe i wywiady tworzące ten niezwykle bolesny obraz skłaniają do refleksji nad naszym stosunkiem do przyrody i pokazują, jak mało my, ludzie, nauczyliśmy się od tych bardzo inteligentnych i wrażliwych ssaków.
Agent specjalny rosyjskiego wywiadu Jegor Kremnow w ostatnich czasach nie ma powodów do zadowolenia. Fiasko operacji bojowej w Kolumbii, gdzie kierował grupą agentów, spowodowało śmierć wszystkich jego kolegów. Kremnowa oskarżają o tę tragedię i pozbawiają dowódczych uprawnień. Teraz on jest szeregowym agentem. Człowiek, którego powinni schwytać to Michaił Szering, sekretarz poszukiwanego oligarchy Sorkina. Jegor musi teraz sam dostarczyć Szeringa do Rosji...
Program to amerykańskie show telewizyjne składające się z kilku skeczy w wykonaniu stale współpracującej grupy komików, jednego gościa - znanej osoby ze świata showbiznesu oraz zaproszona grupa muzyczna.


Wolverine

6,5
Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykła mocą Wolverine'a, który wyrusza do współczesnej Japonii. Stawia tam czoła nie tylko obcej kulturze, lecz także śmiertelnie groźnym wrogom, którzy gotowi są na wszystko, by go zniszczyć. Wolverine odkryje swoje słabości, zyskując przy tym siłę, o której dotąd mógł tylko marzyć, a jego los zmieni się na zawsze...
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.

Skaza

6,4
50-letni podsekretarz stanu Stephen Fleming (Jeremy Irons) ma wspaniałą żonę i dwójkę udanych dzieci. Na przyjęciu w ambasadzie poznaje on piękną Annę (Juliette Binoche). Młoda kobieta zostaje jego kochanką. Spotyka się także z jego synem. Wkrótce dochodzi do tragedii...

Internat

7,7
„Internat" to opowieść o związkach między ludźmi, ambicji, władzy, walce z przeciwnościami życia i trudnych relacjach w grupie. Nastolatki zmuszone są dojrzeć i przejąć rolę rodziców. W serialu poznamy historie dzieci, które nie otrzymują wsparcia od rodziców, jak również zmagania matek, które poszukują zaginionych dzieci. Dodatkowo naszą uwagę przykują wplecione w trudy życia historie miłosne.

Capote

7,3
Znakomity i niezwykle popularny amerykański pisarz próbuje udowodnić swoją teorię, że dobry pisarz nawet ze średniej literatury faktu stworzy wciągającą i niezwykłą fikcję. A zaczęło się standardowo: od przeczytanego w gazecie artykułu o morderstwie w Kansas, gdzie zabito czteroosobową rodzinę. Kiedy Capote zabrał się do tego kawałka, historia zaczęła przybierać niesamowite odcienie. W końcu Truman Capote to nie byle jaki pisarz, tylko autor wspaniałego „Śniadania u Tiffany’ego”.
Jest sierpień roku 1980. W stoczni Gdańskiej rozpoczyna się strajk. Jednym z jego organizatorów jest Maciek Tomczyk syn Mateusza Birkuta. Władze radiokomitetu wysyłają na Wybrzeże redaktora Winkla, aby zebrał materiały na temat Tomczyka. Mają one posłużyć do spreparowania reportażu oczerniającego przywódców strajku. Winkel wnika w środowisko opozycji. Poznaje prawdę o życiu Tomczyka, spotyka ludzi, nie boją się głośno mówić o zbrodniach władzy ludowej. Zaczyna rozumieć, że w Polsce rzeczywiście można coś zmienić. Ale czy starczy mu odwagi, by przejść na stronę barykady?
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…