Filmy morderstwo, robotnik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje morderstwo, robotnik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia rozgrywa się we współczesnej Polsce. Do Krakowa przyjeżdża zespół praskich aktorów z reżyserem przedstawienia (Roman Luknár) na czele, żeby podczas alternatywnego festiwalu w nietradycyjnej przestrzeni stalowni wystawić sceniczną adaptację dzieła Dostojewskiego "Bracia Karamazow". Sztuka teatralna, której podstawą jest dochodzenie w sprawie ojcobójstwa, opowiada historię rozpustnika i cynika Fiodora Karamazowa (Ivan Trojan) i jego czterech synów - gwałtownego Dymitra (David Novotný), intelektualisty Iwana (Igor Chmela), pokornego Aloszy (Martin Myšička) i nieślubnego syna Smierdiakowa (Radek Holub). O zabicie ojca i sprzeniewierzenie pieniędzy zostaje oskarżony najstarszy syn Dymitr. W historię wplątane są także dwie kobiety - namiętna Gruszeńka (Lenka Krobotová) i cnotliwa Katarzyna (Michaela Badinková). W dramacie teatralnym, naładowanym emocjami - miłością, zazdrością, nienawiścią, stawia się kwestie wiary, nieśmiertelności i zbawienia ludzkiej duszy. Jest tu wprowadzony temat szukania Boga, dążenie, żeby udowodnić lub odrzucić jego istnienie. Jest z tym połączona refleksja, że o ile Bóg nie istnieje, wszystko jest dozwolone.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.

Charakter

7,3
Cieszący się szacunkiem młody prawnik zostaje aresztowany po tym, jak policja odnajduje ciało najokrutniejszego z komorników. Młodzieniec utrzymuje, że jest niewinny, a gdy policja dowiaduje się, że ofiara była jego ojcem, wyjaśnienia młodzieńca odsłaniają najdziwniejszą opowieść o życiu i śmierci.


Trójka przyjaciół mieszka w bardzo dużym i drogim mieszkaniu na przedmieściach Edynburga. Wspólnie postanawiają wynająć czwarty pokój. Na ich anons w gazecie zgłasza się przystojny i bogaty Hugo. Wszyscy są zadowoleni, ale następnego ranka przyjaciele odnajdują zwłoki Hugona i walizkę pełną pieniędzy, której postanawiają nie zwracać.
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
Historia dzieje się w zrujnowanej przez wojnę Warszawie. Dorośli zajęci są odbudową stolicy, a co robią ich dzieci? Ci, którzy mieszkają na ulicy Barskiej – pięciu chłopców – wchodzą na drogę przestępczą, złapani i osądzeni za kradzież karnie pracują przy budowie nowej trasy W-Z. Nie potrafią się jednak dostosować do nowych warunków i szansy, jaką otrzymali. Wkrótce wchodzą w układ z reakcyjnym podziemiem, które planuje wysadzenie w powietrze trasę W-Z. Czy uda im się wykorzystać do swoich celów naiwną piątkę z Barskiej?

Germinal

7,2
Północna Francja, połowa XIX wieku. Nad niewielkim miasteczkiem utrzymującym się z pobliskiej kopalni zawisły czarne chmury. Wszystko z powodu właściciela dobytku, który wykorzystuje mieszkańców do granic możliwości. Poniżani, oszukiwani i wyzyskiwani górnicy oraz ich rodziny postanawiają raz na zawsze rozprawić się z prześladowcą i pokazać, że braterstwo, szacunek oraz przyjaźń mogą śmiało konkurować z władzą oraz pieniędzmi...
Robotnik w fabryce samochodów, Francois Toldeo, prowadzi życie spokojne i ustabilizowane. Jest żonaty, ma córeczkę. Czas dzieli między pracę i rodzinny dom. Ten dotychczasowy rytm ulega zakłóceniu. Francois zaczyna spotykać się z koleżanką z fabryki, Karoliną. Z nic nie znaczących rozmów rodzi się flirt, ten zaś doprowadza do zbliżenia. Karolina zostaje kochanką Francois. Spotykać się mogą tylko w tanich, podrzędnych hotelikach. Francois postanawia tę sytuację rozstrzygnąć i zamierza wziąć rozwód. Teściowa denuncjuje go policji, jako rzekomego zabójcę prostytutek.
Każdy wie gdzie leży Meksyk, ale miasteczko Juarez? - można strzelać, że właśnie tam i to się zgadza. Ale nie każdy wie co się tam produkuje i jakim kosztem. W fabrykach Indianki produkują telewizory i inny sprzęt elektroniczny (ktoś to przecież musi robić). Niestety robią to za pięć dolarów dziennie, z pogwałceniem praw pracowniczych, a najgorsze jest to, że tysiące z nich znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, są brutalnie gwałcone i mordowane i... nikt się tym nie przejmuje do czasu gdy Amerykańska reporterka postanawia wyjaśnić tajemnicę brutalnych morderstw.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…