Filmy samotność, kobieca nagość, ciąża

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, kobieca nagość, ciąża. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Volver

7,3
Raimunda jest żoną bezrobotnego mężczyzny i matką nastoletniej dziewczyny; jej siostra Sole jest fryzjerką; matka zaś zginęła wraz z mężem w pożarze. Ta ostatnia najpierw ukazuje się swej siostrze, następnie zaś Sole, choć najwięcej niedokończonych spraw łączy ją z Raimundą i jej sąsiadką Agustiną.
Po wigilijnej kolacji w gronie rodzinnym trójka braci spędza noc w inny sposób: Oscar śpi razem z rodziną, Gustaw z kochanką, a Carl nie może spać i rozpamiętuje swoje nieudane życie. Następnego dnia cała rodzina idzie do kościoła na jutrznię (w kościele katolickim msza odprawiana przed wschodem słońca). W teatrze trwają ostatnie przygotowania do premiery „Hamleta”, gdzie Oscar ma zagrać Ducha. Podczas próby nagle traci przytomność i po bardzo krótkiej chorobie umiera...
Dona porzuciła właśnie jego dziewczyna Sherry (Julie Delpy). Mężczyzna ponownie musi pogodzić się z samotnością i uczuciem zdania tylko na siebie. Czuje potrzebę zastanowienia się nad własną przeszłością, kiedy niespodziewanie dostaje pocztą tajemniczy anonimowy list od jednej z dawnych kochanek. Kobieta informuje go, że ma on dziewiętnastoletniego syna, który być może teraz szuka swego ojca.


Siedemnastoletnia Ayanna, spędza ostatnie lato w domu przed rozpoczęciem studiów. Jest odważna, pewna siebie i nie szuka miłości – aż do momentu, gdy poznaje nieco starszego Isaiaha, producenta muzycznego, który właśnie przeniósł się na Harlem. Między bohaterami rodzi się uczucie. Szybko jednak gorący, letni romans ustępuje miejsca zazdrości i podejrzliwości, a Ayanna będzie musiała się zmierzyć ze złożonością świata dorosłych.
Bohater filmu "Daleko od szosy", młody wiejski chłopak, dla którego miłość staje się inspiracją do podejmowania trudnych i niestereotypowych decyzji życiowych. Serial podejmujący istotny temat migracji ze wsi do miasta i awansu społecznego młodego chłopaka.
To jeden z tych filmów, co to są "o życiu". Opowiada losy trójki bohaterów, którzy próbują razem ułożyć sobie życie. Dwóch mężczyzn i kobieta. Wątek gejowski. Rozterki psychiczne, przełomowe wybory życiowe. Film ciągnie się od wczesnych lat dziecięcych bohaterów do pełnej dorosłości. Spokojna opowieść o niespokojnych duszach.
Główny bohater, Rafael, ma własny sklep i mieszka samotnie w okazałym domu. Kiedy był młody, w wyniku wypadku przy pracy stracił jądra i wówczas to odsunął się od ludzi nie mając nadziei na normalne życie rodzinne. Pewnego dnia spotyka na ulicy dziewczynę będącą w ciąży, bestialsko bitą przez jakiegoś mężczyznę. Rafael bohatersko ratuje Marinę i zabiera do domu. Pomimo, że kobieta nie ma pracy ani domu, chce urodzić dziecko. Rafael proponuje jej, żeby została u niego. Z czasem Marina zaczyna prowadzić dom i okazywać gospodarzowi miłość...
40-letnia Lina (Ingerid Vardund) mieszka samotnie w wiosce nad zatoką. Jej życie, pełne codziennych kłopotów to ciężka praca fizyczna i oczekiwanie na odmianę losu. Pojawienie się znajomego z lat młodości wyzwala namiętność i prowadzi do tragedii.
Valérie (Virginie Ledoyen) właśnie zatrudniła się jako pokojówka w luksusowym paryskim hotelu, i ogłosiła swojemu chłopakowi Remiemu (Benoît Magimel), że jest w ciąży. On nie wie, jak zareagować. Dziewczyna, której dzień naznaczony jest czasem napiętym, jest również czasem okraszonym sympatycznymi relacjami z nowymi kolegami i klientami. Dzwoni do matki i idzie do Rémiego w krótkiej przerwie. Wreszcie podejmuje decyzję.
Film przedstawia historię słynnego XVIII-wiecznego śpiewaka Farinellego (Stefano Dionisi), który w wieku 10 lat został poddany kastracji, aby zachować unikalną barwę głosu. Farinelli, a właściwie Carlo Broschi, był Włochem, który triumfy święcił w całej Europie, za czasów Hendla. Film zachwyca sekwencjami występów Farinellego, podczas których kobiety są bliskie spazmów, mdleją. Jego występy odbywają się w najlepszych, bajecznie kolorowych salach operowych ówczesnej Europy. Publiczność jest ubrana w wykwintne stroje z epoki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…